Kömür Fiyatları Nasıl Belirlenir

Kömür, bitkisel kalıntıların uzun yıllar boyunca başkalaşıma girmesiyle oluşan yanma özelliği bulunan organik maddelerdir. Yanma özelliğinden dolayı uzun yıllar ateş yakmak, ısınmak amacıyla kullanılmıştır.

Günümüzde hala ısınmak amacıyla kullanılmakla birlikte yaygın olarak ekmek fırını, simit fırını vb. gıda üretimi yapan işyerlerinde veya sanayi işletmelerinde kullanılmaktadır.
3. ve 4. jeolojik dönemde oluşan Türkiye’de çıkarılan kömürler Bitümlü ve Antrasit gibi kaliteli kömürlere oranla daha az karbon değeri taşıyan, nem oranı yüksek linyit kömürü çıkarılmaktadır. Bu nedenle Türkiye’de yaygın olarak kömür ithalatı yapılmaktadır.

Kömür ithalatın yaygın olarak yapılması, kullanımının tercih eidlmesi izmir kömür fiyatlarını etkilemektedir. İzmir kömür fiyatlarını belirleyen en önemli şeylerden birisi kömürün kalitesi ve yanma oranıdır. aynı zamanda organik yapıya sahip olmasında etkili olan bir diğer önemli unsurdur. Yukarıda da belirtildiği gibi ithal edilen kömürlerin geldiği ülke, çıkarıldığı manşei ve kömürün kalitesi de fiyatı belirleyen etkenler arasında yapılabilmektedir.

İzmir’de Kömüre Ulaşmak Çok Kolay!
Mangal kömürü üretimi de yapan ve İzmir kömür firmaları arasında önemli bir yere sahip olan Tetik Yakacak aynı zamanda İzmir kömür siparişi ile 15 araçlık dağıtım ağıyla kömür siparişlerini adrese iletmektedir.
Detaylı bilgi için www.izmirkömürfiyatları.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


Soba Kömürü, İthal Kömür, Kalorifer Kömürü, Mangal Kömür,Şahkar Ceviz, Karyak Ceviz, İzmir Odun Firmaları, İzmir Kömür Firmaları, Alkor Ceviz, Süper Enerji Ceviz, Tahta Parçası, Meşe Odun, Şöminelik Odun, Sobalık Odun, Soma Kısrakdere Fındık, Şahkar Fındık, Karyak Fındık, Alkor Fındık, Süper Enerji Fındık, Karyak Limon, Karyak Ayva-Portakal, Prokar Ayva, Şahkar Ayva-Portakal, Alkor Ayva-Portakal, Süper Enerji Ayva-Portakal, Fırınlık Odun,Pidelik Odun, Krom Kova, Soba ve Mangal Yak Jel, Çıra, Mangal Kömürü, Soba,

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir